Schema.org Metatag (8.x-2.1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: title
ja: タイトル

en: value
ja: 値

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Date
ja: 日付

en: None
ja: なし

en: breadcrumb
ja: パンくずリスト

en: logo
ja: ロゴ

en: Number
ja: 数値

en: - None -
ja: - なし -

en: Country
ja: 国

en: Category
ja: カテゴリー

en: Book
ja: ブック

en: category
ja: カテゴリー

en: url
ja: URL

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Event
ja: イベント

en: Text
ja: テキスト

en: Question
ja: 質問

en: Answer
ja: 回答

en: email
ja: メール

en: description
ja: 説明

en: text
ja: テキスト

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Duration
ja: 期間

en: menu
ja: メニュー

en: author
ja: 投稿者

en: duration
ja: 期間

en: width
ja: 横幅

en: height
ja: 高さ

en: image
ja: 画像

en: Review
ja: 確認する

en: Select
ja: 選択

en: Organization
ja: 会社

en: About
ja: アバウト

en: Rating
ja: レーティング

en: Boolean
ja: 真偽値

en: The name of the item.
ja: アイテムの名前。

en: language
ja: 言語

en: Offer
ja: オファー

en: The fax number.
ja: FAX番号。
