Schema.org Metatag (8.x-2.1) - en to lt translation catalogue (32 entries)

en: title
lt: pavadinimas

en: value
lt: reikšmė

en: Action
lt: Veiksmas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Date
lt: Data

en: None
lt: Joks

en: Number
lt: Skaičius

en: - None -
lt: - Joks -

en: Country
lt: Šalis

en: Category
lt: Kategorija

en: Book
lt: Knyga

en: category
lt: kategorija

en: Event
lt: Įvykis

en: Text
lt: Tekstas

en: name
lt: vardas

en: Question
lt: Klausimas

en: Answer
lt: Atsakymas

en: email
lt: el. paštas

en: description
lt: aprašymas

en: text
lt: tekstas

en: Duration
lt: Laikas

en: menu
lt: meniu

en: author
lt: autorius

en: width
lt: plotis

en: height
lt: aukštis

en: image
lt: paveikslėlis

en: Select
lt: Pasirinkti

en: About
lt: Apie

en: Rating
lt: Reitingas

en: Boolean
lt: Loginis

en: language
lt: kalba
