Schema.org Metatag (8.x-2.1) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: title
oc: títol

en: value
oc: valor

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Date
oc: Data

en: None
oc: Pas cap

en: logo
oc: lògo

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Category
oc: Categoria

en: Book
oc: Libre

en: category
oc: categoria

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Event
oc: Eveniment

en: Text
oc: Tèxte

en: name
oc: nom

en: email
oc: corrièr electronic

en: description
oc: descripcion

en: text
oc: tèxte

en: Duration
oc: Durada

en: menu
oc: menú

en: author
oc: autor

en: price
oc: prètz

en: duration
oc: durada

en: address
oc: adreça

en: image
oc: imatge

en: about
oc: subjècte

en: Select
oc: Seleccionar

en: About
oc: A prepaus

en: language
oc: lenga
