Schema.org Metatag (8.x-2.2) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: title
da: titel

en: value
da: værdi

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: None
da: Ingen

en: breadcrumb
da: brødkrumme

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: Place
da: Sted

en: Category
da: Kategori

en: Book
da: Bog

en: category
da: kategori

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Event
da: Begivenhed

en: Text
da: Tekst

en: name
da: navn

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: email
da: e-mail

en: description
da: beskrivelse

en: text
da: tekst

en: Expires
da: Udløber

en: Duration
da: Varighed

en: author
da: forfatter

en: price
da: pris

en: duration
da: varighed

en: address
da: adresse

en: width
da: bredde

en: height
da: højde

en: image
da: billede

en: Review
da: Gennemgå

en: about
da: om

en: Select
da: Vælg

en: Organization
da: Organisation

en: About
da: Om

en: result
da: resultat

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Boolean
da: Boolsk

en: location
da: lokation

en: language
da: sprog
