Schema.org Metatag (8.x-2.2) - en to et translation catalogue (37 entries)

en: title
et: pealkiri

en: value
et: väärtus

en: Action
et: Tegevus

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: Date
et: Kuupäev

en: None
et: Puudub

en: - None -
et: - Puudub -

en: Country
et: Riik

en: Category
et: Kategooria

en: Book
et: Raamat

en: category
et: kategooria

en: url
et: veebiaadress

en: True
et: Tõene

en: False
et: Väär

en: Event
et: Sündmus

en: Text
et: Tekst

en: name
et: nimi

en: Question
et: Küsimus

en: Answer
et: Vastus

en: text
et: tekst

en: Duration
et: Kestus

en: menu
et: menüü

en: author
et: autor

en: price
et: hind

en: duration
et: kestus

en: width
et: laius

en: height
et: kõrgus

en: image
et: pilt

en: Review
et: Kontroll

en: Select
et: Vali

en: longitude
et: pikkuskraad

en: About
et: Programmist

en: Rating
et: Hinnang

en: Boolean
et: Tõeväärtus

en: The name of the item.
et: Selle elemendi nimi.

en: language
et: keel
