Schema.org Metatag (8.x-2.3) - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: title
sv: titel

en: value
sv: värde

en: Action
sv: Åtgärd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Date
sv: Datum

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Country
sv: Land

en: Place
sv: Plats

en: Category
sv: Kategori

en: Book
sv: Bok

en: category
sv: kategori

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Event
sv: Händelse

en: name
sv: namn

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: email
sv: e-post

en: description
sv: beskrivning

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Duration
sv: Varaktighet

en: menu
sv: meny

en: author
sv: författare

en: price
sv: pris

en: sku
sv: artikelnummer

en: width
sv: bredd

en: height
sv: höjd

en: image
sv: bild

en: Review
sv: Granska

en: Select
sv: Välj

en: Brand
sv: Bomärke

en: Organization
sv: Organisation

en: About
sv: Om

en: Rating
sv: Betyg

en: Boolean
sv: Boolesk

en: location
sv: plats

en: SEO
sv: Sökmotoroptimering

en: The name of the item.
sv: Namnet för alternativet.

en: language
sv: språk

en: currency
sv: valuta
