Schema.org Metatag (8.x-2.4) - en to he translation catalogue (38 entries)

en: title
he: כותרת

en: value
he: ערך

en: Action
he: פעולה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: None
he: ללא

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Category
he: קטגוריה

en: Book
he: ספר

en: category
he: קטגוריה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: URL
he: כתובת URL

en: Event
he: אירוע

en: Text
he: טקסט

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: email
he: דוא"ל

en: description
he: תיאור

en: text
he: טקסט

en: Duration
he: משך

en: menu
he: תפריט

en: author
he: מחבר/ת

en: address
he: כתובת

en: width
he: רוחב

en: height
he: גובה

en: image
he: תמונה

en: Review
he: סקירה

en: about
he: על

en: Select
he: בחר

en: Organization
he: ארגון

en: About
he: אודות

en: Rating
he: דירוג

en: Boolean
he: בוליאני

en: language
he: שפה
