Schema.org Metatag (8.x-2.4) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: title
id: judul

en: value
id: nilai

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: - None -
id: - Tiada -

en: Country
id: Negara

en: Category
id: Kategori

en: Book
id: Buku

en: category
id: kategori

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Event
id: Acara

en: Text
id: Teks

en: name
id: nama

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: text
id: teks

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: expires
id: kadaluarsa

en: Duration
id: Durasi

en: author
id: penulis

en: width
id: lebar

en: height
id: tinggi

en: image
id: gambar

en: Review
id: Periksa

en: Select
id: Pilih

en: About
id: Tentang

en: language
id: bahasa

en: currency
id: mata uang
