Schema.org Metatag (8.x-2.4) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: title
ku: ناونیشان

en: value
ku: نرخ

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: None
ku: هیچ

en: Number
ku: ژمارە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Category
ku: پۆل

en: Book
ku: پەڕتووک

en: category
ku: هاوپۆل

en: Text
ku: دەق

en: Question
ku: پرسیار

en: text
ku: دەق

en: menu
ku: پێڕست

en: image
ku: وێنە

en: About
ku: دەربارە

en: Boolean
ku: بوولی

en: language
ku: زمان
