Schema.org Metatag (8.x-2.4) - en to lv translation catalogue (35 entries)

en: title
lv: virsraksts

en: value
lv: vērtība

en: Action
lv: Darbība

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Date
lv: Datums

en: None
lv: Nav

en: Number
lv: Skaitlis

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Country
lv: Valsts

en: Category
lv: Kategorija

en: Book
lv: Grāmata

en: category
lv: kategorija

en: True
lv: Jā

en: False
lv: Nē

en: Event
lv: Notikums

en: Text
lv: Teksts

en: name
lv: vārds

en: Question
lv: Jautājums

en: Answer
lv: Atbilde

en: email
lv: epasts

en: description
lv: apraksts

en: text
lv: teksts

en: Duration
lv: Ilgums

en: menu
lv: izvēlne

en: author
lv: autors

en: width
lv: platums

en: height
lv: augstums

en: image
lv: attēls

en: Select
lv: Izvēlēties

en: About
lv: Par

en: Rating
lv: Reitings

en: Boolean
lv: Loģiskais datu tips

en: language
lv: valoda

en: Offer
lv: Piedāvājums
