Schema.org Metatag (8.x-2.4) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: title
ro: titlu

en: value
ro: valoare

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Țară

en: Place
ro: Loc

en: Category
ro: Categorie

en: Book
ro: Carte

en: category
ro: categorie

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Expires
ro: Expiră la

en: Duration
ro: Durată

en: menu
ro: meniu

en: author
ro: autor

en: price
ro: preț

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: image
ro: imagine

en: Review
ro: Verificare

en: Select
ro: Alege

en: About
ro: Despre

en: language
ro: limba

en: currency
ro: monedă

en: Offer
ro: Ofertă
