Schema.org Metatag (8.x-2.4) - en to ru translation catalogue (57 entries)

en: title
ru: заголовок

en: value
ru: значение

en: Action
ru: Действие

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: None
ru: Нет

en: breadcrumb
ru: навигационная линейка

en: logo
ru: логотип

en: Number
ru: Число

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Place
ru: Место

en: Category
ru: Категория

en: Book
ru: Книга

en: category
ru: категория

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Event
ru: Событие

en: Text
ru: Текст

en: name
ru: имя

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: description
ru: описание

en: text
ru: текст

en: Expires
ru: Истекает

en: expires
ru: истекает

en: Duration
ru: Продолжительность

en: menu
ru: меню

en: author
ru: автор

en: price
ru: цена

en: duration
ru: продолжительность

en: The width of the image.
ru: Ширина изображения

en: The height of the image.
ru: Высота изображения

en: address
ru: адрес

en: sku
ru: артикул

en: width
ru: ширина

en: height
ru: высота

en: image
ru: изображение

en: Review
ru: Проверка

en: about
ru: Материал

en: Select
ru: Выбрать

en: Brand
ru: Бренд

en: Organization
ru: Организация

en: Person
ru: Личность

en: About
ru: Информация

en: Rating
ru: Рейтинг

en: Boolean
ru: Логическое

en: location
ru: местоположение

en: SEO
ru: Поисковая оптимизация

en: availability
ru: доступность

en: language
ru: язык

en: currency
ru: валюта

en: Offer
ru: Предложение

en: step
ru: шаг

en: brand
ru: бренд

en: Email address.
ru: Адрес электронной почты.
