Schema.org Metatag (8.x-2.6) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: title
nl: titel

en: value
nl: waarde

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: - None -
nl: - Geen -

en: Country
nl: Land

en: Place
nl: Plaats

en: Category
nl: Categorie

en: Book
nl: Boek

en: category
nl: categorie

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Event
nl: Evenement

en: Text
nl: Tekst

en: name
nl: naam

en: Question
nl: Vraag

en: Answer
nl: Antwoord

en: email
nl: e-mail

en: description
nl: beschrijving

en: text
nl: tekst

en: Expires
nl: Vervalt

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: author
nl: auteur

en: price
nl: prijs

en: duration
nl: duur

en: address
nl: adres

en: width
nl: breedte

en: height
nl: hoogte

en: image
nl: afbeelding

en: Review
nl: Overzicht

en: Select
nl: Selecteren

en: Brand
nl: Merk

en: Organization
nl: Organisatie

en: Person
nl: Persoon

en: About
nl: Over

en: Rating
nl: Waardering

en: location
nl: locatie

en: The name of the item.
nl: De naam van het item.

en: language
nl: taal

en: currency
nl: valuta

en: Offer
nl: Aanbieding

en: Email address.
nl: E-mailadres
