Schema.org Blueprints (all releases) - en to fi translation catalogue (121 entries)

en: photos
fi: kuvat

en: weight
fi: paino

en: title
fi: otsikko

en: size
fi: koko

en: value
fi: arvo

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Audience
fi: Yleisö

en: Article
fi: Artikkeli

en: Action
fi: Toiminto

en: Quantity
fi: Määrä

en: error
fi: virhe

en: Project
fi: Projekti

en: version
fi: versio

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Country
fi: Maa

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Types
fi: Tyypit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Book
fi: Kirja

en: category
fi: kategoria

en: Label
fi: Tunnus

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Time
fi: Aika

en: Menu
fi: Valikko

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: status
fi: tila

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: Comment
fi: Kommentti

en: State
fi: Tila

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Store
fi: Kauppa

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Table
fi: Taulukko

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Role
fi: Rooli

en: Blog
fi: Blogi

en: Class
fi: Luokka

en: Online
fi: Sivusto on käytössä

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: description
fi: kuvaus

en: Order
fi: Järjestys

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: text
fi: teksti

en: Duration
fi: Kesto

en: Property
fi: Ominaisuus

en: City
fi: Kaupunki

en: menu
fi: valikko

en: Map
fi: Kartta

en: author
fi: kirjoittaja

en: price
fi: hinta

en: warning
fi: varoitus

en: Recommendation
fi: Suositus

en: duration
fi: Kesto

en: Product
fi: Tuote

en: Balance
fi: Saldo

en: Completed
fi: Valmis

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: image
fi: kuva

en: comment
fi: kommentti

en: Review
fi: Tarkistus

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Recipe
fi: Resepti

en: Float
fi: Liukuluku

en: parent
fi: isäntä

en: Subscription
fi: Tilaaminen

en: Brand
fi: Brändi

en: Skin
fi: Ulkoasu

en: Organization
fi: Organisaatio

en: album
fi: albumi

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Report
fi: Raportoi

en: event
fi: tapahtuma

en: Ticket
fi: Tiketti

en: Rating
fi: Arvio

en: Acronym
fi: Lyhenne

en: Reservation
fi: Varaus

en: permissions
fi: käyttöoikeuksia

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: color
fi: väri

en: thumbnail
fi: pienoiskuva

en: Mappings
fi: Kytkökset

en: Quiz
fi: Tehtävä

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: language
fi: kieli

en: Emergency
fi: Hätätila

en: currency
fi: valuutta

en: Library
fi: Kirjasto

en: Offer
fi: Tarjous

en: creator
fi: lisääjä

en: Movie
fi: Elokuva

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Required field
fi: Pakollinen kenttä

en: The current status of the order.
fi: Tilauksen tämänhetkinen tila.

en: Completed.
fi: Suoritettu.

en: Entity bundle
fi: Entiteettinippu

en: Hotel
fi: Hotelli

en: Entity bundles
fi: Kohteet

en: Target entity type
fi: Kohde-entiteetin tyyppi

en: Default field
fi: Oletuskenttä
