Schema.org Blueprints (all releases) - en to mn translation catalogue (46 entries)

en: photos
mn: гэрэл зурагнууд

en: title
mn: гарчиг

en: size
mn: хэмжээ

en: value
mn: утга

en: Prefix
mn: Угтвар

en: Type
mn: Төрөл

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Quantity
mn: Тоон

en: error
mn: алдаа

en: version
mn: хувилбар

en: Date
mn: Огноо

en: logo
mn: Лого

en: Number
mn: Дугаар

en: Message
mn: Зурвас

en: Country
mn: Улс

en: Place
mn: Байршил

en: Types
mn: Төрлүүд

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Name
mn: Нэр

en: Book
mn: Ном

en: False
mn: Худал

en: Sunday
mn: Ням

en: Monday
mn: Даваа

en: Tuesday
mn: Мягмар

en: Thursday
mn: Пүрэв

en: Friday
mn: Баасан

en: Saturday
mn: Бямба

en: Time
mn: Цаг

en: Menu
mn: Цэс

en: Text
mn: Текст

en: status
mn: статус

en: Question
mn: Асуулт

en: Answer
mn: Хариулт

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Code
mn: Код

en: Table
mn: Хүснэгт

en: Appearance
mn: Харагдац

en: Blog
mn: Блог

en: Order
mn: Дараалал

en: menu
mn: цэс

en: warning
mn: сануулга

en: image
mn: зураг

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр

en: language
mn: хэл
