Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha19) - en to be translation catalogue (159 entries)

en: photos
be: фотаздымкі

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Images
be: Малюнкі

en: weight
be: вага

en: title
be: назва

en: size
be: памер

en: value
be: значэнне

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: required
be: абавязкова

en: Article
be: Артыкул

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: Comments
be: Каментары

en: Action
be: Дзеянне

en: error
be: памылка

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Categories
be: Катэгорыі

en: updated
be: абноўлена

en: Overview
be: Агляд

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Reset
be: Скінуць

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Country
be: Краіна

en: Link
be: Спасылка

en: Types
be: Тыпы

en: Single
be: Адзінкавы

en: Multiple
be: Мносны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: installed
be: усталяваны

en: Book
be: Падшыўка

en: Field
be: Поле

en: category
be: катэгорыя

en: Label
be: Подпіс

en: Help
be: Дапамога

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Schedule
be: Расклад

en: Time
be: Час

en: View
be: Праглядзець

en: URL
be: Спасылка

en: Modules
be: Модулі

en: Manage
be: Кіраваць

en: Menu
be: Меню

en: Text
be: Тэкст

en: blogs
be: блогі

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: <none>
be: -Няма-

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Taxonomy settings
be: Налады таксаноміі

en: type
be: тып

en: Configure
be: Правіць

en: status
be: статус

en: Error
be: Памылка

en: Question
be: Пытанне

en: Answer
be: Адказ

en: All
be: Усе

en: Page
be: Старонка

en: Comment
be: Каментар

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Role name
be: Назоў статусу

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Fields
be: Палі

en: Warning
be: Увага

en: Items
be: Элементы

en: Media
be: Мультымедыя

en: Details
be: Падрабязна

en: System
be: Сістэма

en: Code
be: Код

en: General
be: Агульны

en: Table
be: Табліца

en: Configuration
be: Налады

en: Other
be: Іншыя

en: Appearance
be: Знешнасць

en: Role
be: Роля

en: Blog
be: Блог

en: Not installed
be: Не інсталявана

en: Online
be: Анляйн

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Install
be: Усталяваць

en: Tools
be: Прылады

en: Order
be: Парадак

en: Integer
be: Цэлае

en: Duration
be: Працягласць

en: Condition
be: Умова

en: menu
be: меню

en: update
be: абнавіць

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Map
be: Мапа

en: warning
be: папераджэньне

en: Installed
be: Усталявана

en: Menu settings
be: Налады меню

en: track
be: адсочваць

en: image
be: малюнак

en: comment
be: каментар

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Menus
be: Меню

en: Created new vocabulary %name.
be: Створаны новы слоўнік %name.

en: Add field
be: Дадаць поле

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: parent
be: бацькоўская

en: info
be: Інфармацыя

en: video
be: відэа

en: Machine name
be: Машынная назва

en: types
be: тыпы

en: Default format
be: Прадвызначаны фармат

en: About
be: Аб

en: Reports
be: Справаздачы

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Acronym
be: Акронім

en: permissions
be: дазволы

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Bundle
be: Набор

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: language
be: мова

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: profiles
be: профілі

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: List (text)
be: Спіс (тэкст)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі ў цэтліках: @tags

en: Required field
be: Патрабаванае поле

en: Available menus
be: Даступныя меню

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
be: Выкарыстоўвайце тэгі для групавання артыкулаў па катэгорыях на падобныя тэмы

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
be: Поле можа ўтрымліваць дазволеныя значэнні. Увядзіце адно значэнне на радок у фармаце ключ|цэтлік.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
be: Ключ захаванага значэння. Яго цэтлік будзе выкарыстаны ў адлістраванні значэнняў ды рэдагаванні формы.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
be: Цэтлік не абавязковы. Калі радок утрымлівае просты Радок, Ён будзе выкарыстаны адначасова як ключ і як цэтлік.

en: Custom block
be: Уласны блок

en: children
be: "дзеці"

en: Datetime
be: Дата/час

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя, якое змяшчае літары, лічбы і знак падкрэслення.

en: @entity_type selection
be: Выбар @entity_type
