Schema.org Blueprints (all releases) - en to gu translation catalogue (64 entries)

en: photos
gu: ચિત્રો

en: weight
gu: ક્રમ

en: title
gu: શીર્ષક

en: size
gu: કદ

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Audience
gu: પ્રેક્ષક

en: Article
gu: લેખ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: error
gu: ભુલ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Date
gu: તારીખ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Book
gu: પુસ્તક

en: category
gu: શ્રેણી

en: Label
gu: શિર્ષક

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Time
gu: સમય

en: Text
gu: લખાણ

en: status
gu: સ્થિતિ

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: Scale
gu: માપ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Color
gu: રંગ

en: Appearance
gu: દેખાવ

en: Role
gu: હોદો

en: Online
gu: ઉપલબ્ધ

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Integer
gu: પૂર્ણાંક

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: City
gu: શહેર

en: Map
gu: નકશો

en: author
gu: લેખક

en: warning
gu: ચેતવણી

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: width
gu: પહોળાઈ

en: height
gu: ઊંચાઈ

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Float
gu: ફ્લોટ

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Report
gu: અહેવાલ

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત

en: Emergency
gu: કટોકટી

en: Required field
gu: આવશ્યક ક્ષેત્ર
