Schema.org Blueprints (all releases) - en to fil translation catalogue (30 entries)

en: photos
fil: mga larawan

en: weight
fil: bigat

en: title
fil: pamagat

en: size
fil: laki

en: value
fil: halaga

en: Prefix
fil: Unlapi

en: Suffix
fil: Hulapi

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: error
fil: mali

en: Categories
fil: Mga kategorya

en: Date
fil: Petsa

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Book
fil: Aklat

en: Sunday
fil: Linggo

en: Monday
fil: Lunes

en: Tuesday
fil: Martes

en: Wednesday
fil: Miyerkules

en: Thursday
fil: Huwebes

en: Friday
fil: Biyernes

en: Saturday
fil: Sabado

en: status
fil: katayuan

en: Comment
fil: Puna

en: Appearance
fil: Hitsura

en: warning
fil: babala

en: color
fil: kulay

en: language
fil: wika
