Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha9) - en to mr translation catalogue (96 entries)

en: photos
mr: छायाचित्रे

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Pages
mr: पाने

en: weight
mr: वजन

en: title
mr: शीर्षक

en: size
mr: आकार

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: required
mr: आवश्यक

en: Article
mr: लेख

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Action
mr: कृती

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: error
mr: तृटी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project
mr: प्रकल्प

en: updated
mr: अद्ययावत झाले

en: version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: logo
mr: प्रतीक चिन्ह

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Country
mr: देश

en: Place
mr: स्थळ

en: Link
mr: दुवा

en: Types
mr: प्रकार

en: Multiple
mr: अनेक

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Book
mr: पुस्तक

en: category
mr: गट

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Help
mr: मदत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: type
mr: प्रकार

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: customer
mr: ग्राहक

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: email
mr: ईमेल

en: map
mr: नकाशा

en: Store
mr: दुकान

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: General
mr: साधारण

en: Example
mr: उदाहरण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Exists
mr: अस्तित्वात

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Suspended
mr: निलंबित

en: types
mr: प्रकार

en: Reports
mr: अहवाल

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Rating
mr: श्रेणी

en: Boolean
mr: बूलीय

en: language
mr: भाषा

en: Dependencies
mr: आवश्यकता

en: Required field
mr: आवश्यक फील्ड
