Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha35) - en to eo translation catalogue (194 entries)

en: photos
eo: fotoj

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Images
eo: Bildoj

en: title
eo: Titolo

en: size
eo: dimensio

en: Status
eo: Stato

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Article
eo: Artikolo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: Action
eo: Ago

en: error
eo: eraro

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: updated
eo: ĝisdatigita

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Links
eo: Ligiloj

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Types
eo: Tipoj

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Single
eo: Unuopa

en: Multiple
eo: Multopa

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Book
eo: Libro

en: Field
eo: Kampo

en: category
eo: kategorio

en: Label
eo: Etikedo.

en: Help
eo: Helpo

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: Modules
eo: Moduloj

en: Menu
eo: Menuo

en: Text
eo: Teksto

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: ID
eo: Identigilo

en: blog
eo: blogo

en: type
eo: tipo

en: Configure
eo: Agordu

en: status
eo: stato

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: FAQ
eo: ODD

en: Question
eo: Demando

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page
eo: Paĝo

en: Node links
eo: Noda ligilo

en: Comment
eo: Komento

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Vocabulary name
eo: Vortproviza nomo

en: Role name
eo: Rola nomo

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Items
eo: Eroj

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Scale
eo: Skalo

en: Medium
eo: Medio

en: Details
eo: Detaloj

en: System
eo: Sistemo

en: Code
eo: Kodo

en: Table
eo: Tabelo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Other
eo: Alia

en: Color
eo: Koloro

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Blog
eo: Blogo

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Online
eo: Reta

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Uninstall
eo: Malinstalu

en: Order
eo: Ordo

en: Integer
eo: Entjero

en: City
eo: Urbo

en: Full
eo: Kompleta

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: French
eo: Franca

en: Italian
eo: Itala

en: Spanish
eo: Hispana

en: Japanese
eo: Japana

en: menu
eo: menuo

en: update
eo: ĝisdatigi

en: People
eo: Uzantoj

en: warning
eo: averto

en: Books
eo: Libroj

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: image
eo: bildo

en: comment
eo: komento

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Menus
eo: Menuoj

en: Created new vocabulary %name.
eo: Kreis novan vortprovizon %name.

en: Add field
eo: Aldonu kampon

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: parent
eo: patra

en: Continent
eo: Kontinento

en: info
eo: informo

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Croatian
eo: Kroata

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Finnish
eo: Finna

en: German
eo: Germana

en: Greek
eo: Greka

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Polish
eo: Pola

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Swedish
eo: Sveda

en: Turkish
eo: Turka

en: types
eo: Specoj

en: Reports
eo: Raportoj

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Create @name
eo: Verku @name

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Rating
eo: Pritaksado

en: Acronym
eo: Akronimo

en: Somali
eo: Somala

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Bundle
eo: Fasko

en: color
eo: koloro

en: Videos
eo: Filmetoj

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Welsh
eo: Kimra

en: Estonian
eo: Estona

en: Irish
eo: Irlanda

en: Armenian
eo: Armena

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Cambodian
eo: Kmera

en: Latvian
eo: Latva

en: Malagasy
eo: Malagasa

en: Marshallese
eo: Marŝala

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Maltese
eo: Malta

en: Burmese
eo: Birma

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Samoan
eo: Samoa

en: Albanian
eo: Albana

en: Serbian
eo: Serba

en: Sudanese
eo: Sudana

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Thai
eo: Taja

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: language
eo: lingvo

en: Translation settings
eo: Tradukaj agordoj

en: - Select a field type -
eo: - Selektu tipo de kampo -

en: Dependencies
eo: Dependecoj

en: Required field
eo: Postulata kampo

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento
