Schema.org Blueprints Demo (1.0.0-alpha29) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: Media
fr: Média

en: Table
fr: Tableau

en: Sort by
fr: Trier par

en: Spanish
fr: Espagnol

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Moderation
fr: Modération

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Shortcuts
fr: Raccourcis

en: Thumbnails
fr: Vignettes

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Apply filters
fr: Appliquer les filtres

en: Select content
fr: Sélectionner le contenu

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Master
fr: Principal

en: Recent updates
fr: Dernières mises à jour

en: Recently created
fr: Créé récemment

en: Paragraphs library item
fr: Élément de la bibliothèque de paragraphes

en: Available library items
fr: Éléments disponibles dans la bibliothèque

en: Select reusable paragraph
fr: Sélectionner un paragraphe réutilisable
