Schema.org Blueprints Demo (1.0.0-alpha32) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Content
pt: Conteúdo

en: Overview
pt: Vista global

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Descendente

en: Table
pt: Tabela

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Spanish
pt: Castelhano

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
