Schema.org Blueprints Deprecated (1.0.0-alpha28) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Image
pt: Imagem

en: Text
pt: Texto

en: Property
pt: Propriedade

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Properties
pt: Propriedades

en: Paragraphs
pt: Parágrafos
