Schema.org Blueprints Deprecated (1.0.0-alpha28) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Links
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Text
uk: Текст

en: Property
uk: Властивість

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Properties
uk: Властивості

en: Paragraphs
uk: Абзаци
