Schema.org Blueprints Deprecated (1.0.0-alpha28) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Type
ur: قِسم

en: Links
ur: لنکس

en: Image
ur: تصویر

en: Text
ur: متن
