Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha10) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Action
eu: Ekintza

en: Image
eu: Irudia

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: Block
eu: Blokea

en: Header
eu: Goiburua

en: Add field
eu: Gehitu eremua

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: Message types
eu: Mezu motak
