Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha10) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Image
he: תמונה

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Audio
he: אודיו

en: Layout
he: פריסה

en: Block
he: בלוק

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Video
he: וידאו

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Add field
he: הוספת שדה

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Status message
he: הודעת סטטוס
