Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha11) - en to am translation catalogue (24 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Message
am: መልእክት

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: High
am: ከፍ ያለ

en: Low
am: ዝቅተኛ

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Header
am: ራስጌ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Sort by
am: ደርድር
