Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha11) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Action
is: Aðgerð

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Links
is: Hlekkir

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Image
is: Mynd

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: High
is: Mikið

en: Low
is: Lítið

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: Text
is: Texti

en: Layout
is: Útlit

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Haus

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Medium
is: Miðlungs

en: Sort by
is: Raða eftir

en: author
is: höfundur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Add field
is: Bæta við svæði

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema
