Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha11) - en to jv translation catalogue (36 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: Links
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Image
jv: Gambar

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: High
jv: Dhuwur

en: Low
jv: Endhép

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Medium
jv: Sedheng

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Add field
jv: Tambah field

en: Default theme
jv: Téma gawan

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: No content available.
jv: Ora ānā kontèn sing cumawis.

en: Warning message
jv: Welingan

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Status message
jv: Status pesen

en: Find and manage content.
jv: Nggolèki lan natani konten.

en: Asc
jv: Urut Maju
