Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha11) - en to nl translation catalogue (56 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Action
nl: Actie

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Message
nl: Bericht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Default
nl: Standaard

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Header
nl: Kop

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Message type
nl: Berichttype

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: author
nl: auteur

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Webform
nl: Formulier

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
nl: Instructies die aan de gebruiker getoond worden, onder dit veld op de bewerkpagina.

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Path is required.
nl: Pad is verplicht.

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Default theme
nl: Standaardthema

en: Error message
nl: Foutmelding

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Needs review
nl: Te beoordelen

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Find and manage content.
nl: Inhoud zoeken en beheren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Quotation
nl: Offerte

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Development settings
nl: Ontwikkel-instellingen

en: Editorial
nl: Redactioneel

en: Paragraph type
nl: Paragraaftype

en: Find and manage content
nl: Inhoud vinden en beheren
