Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha11) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Action
uk: Дія

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Links
uk: Посилання

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Image
uk: Зображення

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: View
uk: Перегляд

en: Audio
uk: Звук

en: Notes
uk: Примітки

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Message type
uk: Тип повідомлення

en: Medium
uk: Середній

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: author
uk: автор

en: Video
uk: Відео

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Webform
uk: Вебформа

en: Add field
uk: Додати поле

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
uk: Інструкції для користувача, які будуть показані у формі редагування.

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Path is required.
uk: Шлях є обов’язковим.

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Header text
uk: Текст верхнього колонтитулу

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Needs review
uk: Потребує перевірки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Find and manage content.
uk: Пошук матеріалів і керування ними.

en: Asc
uk: Зрост

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Development settings
uk: Налаштування для розробки

en: Editorial
uk: Редагування

en: Paragraph type
uk: Тип параграфа

en: Find and manage content
uk: Пошук матеріалів та керування ними
