Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha12) - en to ast translation catalogue (26 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Enabled
ast: Activáu

en: Last updated
ast: Anovamientu últimu

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: Image
ast: Imaxe

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: High
ast: Altu

en: Low
ast: Baxu

en: View
ast: Vista

en: Text
ast: Testu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Header
ast: Encabezáu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Medium
ast: Mediu
