Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha13) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Image
hr: Slika

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Block
hr: Blok

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Status message
hr: Poruka statusa
