Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha15) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Image
ar: الصورة

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: Layout
ar: التنسيق

en: Block
ar: الصندوق

en: Header
ar: الترويسة

en: Video
ar: فيديو

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Status message
ar: رسالة الحالة
