Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha15) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Image
da: Billede

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Audio
da: Lyd

en: Block
da: Blok

en: Header
da: Overskrift

en: Message type
da: Meddelelsestype

en: Webform
da: Webformular

en: Add field
da: Tilføj felt

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
da: Instruktioner til brugeren vises under feltet på indholdsformularen.

en: Path is required.
da: Stien er påkrævet.

en: Default theme
da: Standardtema

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Editorial
da: Redaktionel
