Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha15) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Audio
hi: आवाज

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Video
hi: वीडियो

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Editorial
hi: संपादकीय
