Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha16) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Image
cy: Delwedd

en: Default
cy: Diofyn

en: High
cy: Uchel

en: Low
cy: Isel

en: View
cy: Gweld

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Header
cy: Pennawd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Medium
cy: Canolig

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Add field
cy: Ychwanegu maes

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: Status message
cy: Neges statws
