Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha17) - en to et translation catalogue (53 entries)

en: Status
et: Olek

en: Operations
et: Toimingud

en: Content
et: Sisu

en: Type
et: Liik

en: Author
et: Autor

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Enabled
et: Lubatud

en: Priority
et: Tähtsus

en: Action
et: Tegevus

en: Last updated
et: Viimati uuendatud

en: Reset
et: Tühista

en: Message
et: Teade

en: Image
et: Pilt

en: Label
et: Nimetus

en: Default
et: Vaikimisi

en: High
et: Tugev

en: Low
et: Nõrk

en: View
et: Kuva

en: Audio
et: Heli

en: Layout
et: Paigutus

en: Content type
et: Sisu tüüp

en: Block
et: Plokk

en: Page
et: Lehekülg

en: Header
et: Päis

en: Published
et: Avaldatud

en: Filter
et: Filtreeri

en: Message type
et: Sõnumi liik

en: Medium
et: Keskmine

en: Desc
et: Kahanev

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: author
et: autor

en: ‹ Previous
et: ‹ Eelmine

en: Next ›
et: Järgmine ›

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Webform
et: Veebivorm

en: Add field
et: Lisa väli

en: Keyword
et: Võtmesõna

en: Path is required.
et: Aadress on nõutud.

en: Default theme
et: Vaikimisi teema

en: Error message
et: Veateade

en: No content available.
et: Sisu puudub.

en: Warning message
et: Hoiatus

en: Machine-readable name
et: Masinloetav nimetus

en: « First
et: « Esimene

en: Last »
et: Viimane »

en: Published status
et: Avaldamise staatus

en: Needs review
et: Vajab ülevaatamist

en: Status message
et: Olekuteade

en: Find and manage content.
et: Otsi ja halda lehe sisu.

en: Asc
et: Kasvav

en: Editorial
et: Toimetuslik

en: Find and manage content
et: Otsi ja halda sisu
