Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha17) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Priority
it: Priorità

en: Action
it: Azione

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Message type
it: Tipo di messaggio

en: Medium
it: Medio

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Needs review
it: Richiede revisione

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Find and manage content.
it: Trova e gestisci contenuti.

en: Find and manage content
it: Trova e gestisci contenuti
