Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha17) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: High
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Low
kn: ಕೆಳಮಟ್ಟದ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ
