Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha17) - en to ru translation catalogue (61 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Priority
ru: Приоритет

en: Action
ru: Действие

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Image
ru: Изображение

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: View
ru: Просмотр

en: Audio
ru: Аудио

en: Notes
ru: Примечания

en: Layout
ru: Макет

en: Content type
ru: Тип материала

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Header
ru: Шапка

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Message type
ru: Тип сообщения

en: Medium
ru: Средний

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: author
ru: автор

en: Video
ru: Видео

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Add field
ru: Добавить поле

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
ru: Инструкции для пользователя, которые будут показаны в форме редактирования.

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Path is required.
ru: Путь потребовался.

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Default theme
ru: Стандартная тема

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Header text
ru: Текст заголовка

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Needs review
ru: Необходим пересмотр

en: Status message
ru: Статус

en: Find and manage content.
ru: Поиск материалов и управление ими

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Development settings
ru: Настройки разработки

en: Editorial
ru: В редактировании

en: Paragraph type
ru: Тип параграфа

en: Find and manage content
ru: Поиск материалов и управление ими
