Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha18) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Message
bn: বার্তা

en: Image
bn: ছবি

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা
