Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha19) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Művelet

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Image
hu: Kép

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Header
hu: Fejléc

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Medium
hu: Közepes

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: author
hu: szerző

en: Video
hu: Videó

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Webform
hu: Űrlap

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztéskor a mező alatt megjelenő útmutató.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Asc
hu: Növ

en: Development settings
hu: Fejlesztői beállítások

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: Paragraph type
hu: Bekezdéstípus

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése
