Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha19) - en to kk translation catalogue (27 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Operations
kk: Операциялар

en: Content
kk: Контент

en: Type
kk: Тип

en: Author
kk: Автор

en: Description
kk: Сипаттама

en: Language
kk: Тіл

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Action
kk: Әрекет

en: Last updated
kk: Сонғыда жанартылған

en: Reset
kk: Ысыру

en: Message
kk: Хабарлама

en: Image
kk: Сурет

en: Label
kk: Атауы

en: Default
kk: Стандартты

en: High
kk: Жоғары

en: Low
kk: Төмен

en: View
kk: Қарау

en: Block
kk: Блок

en: Page
kk: Бет

en: Header
kk: Үстіңгі деректеме

en: Published
kk: Жарияланған

en: Filter
kk: Фильтрле

en: Medium
kk: Орташа

en: Add field
kk: Өрісті қосу

en: No content available.
kk: Контент жоқ.

en: Status message
kk: Статус хабарламасы
