Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha19) - en to ku translation catalogue (32 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Last updated
ku: دوا نوێ بوونەوە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Message
ku: پەیام

en: Image
ku: وێنە

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: High
ku: بەرز

en: Low
ku: نزم

en: View
ku: پیشاندان

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: Default theme
ku: ڕووکاری بنەڕەت

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: No content available.
ku: هیچ ناوەڕۆکێک نییە.

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Find and manage content.
ku: دۆزینەوە و ڕێکخستنی ناوەڕۆک.
