Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha19) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Reset
fa: اعاده

en: Message
fa: پیغام

en: Image
fa: تصویر

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: Layout
fa: آرایش

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Message type
fa: نوع پیغام

en: ,
fa: ،

en: Medium
fa: متوسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: author
fa: نویسنده

en: Video
fa: ویدیو

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Add field
fa: افزودن میدان

en: Keyword
fa: کلید کلمه

en: Paragraph
fa: فقره

en: Default theme
fa: قالب پیشفرض

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: Asc
fa: صعودی

en: Paragraph type
fa: نوع فقره

en: Find and manage content
fa: محتویات را پیدا و مدیریت کنید.
