Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha19) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Action
ur: ایکشن

en: Last updated
ur: آخری بار تدوین کیا گیا

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Message
ur: پیغام

en: Image
ur: تصویر

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: High
ur: زیادہ

en: Low
ur: کم

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Audio
ur: آڈیو

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Header
ur: ہیڈر

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: « First
ur: » ابتدائی
