Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha20) - en to ug translation catalogue (27 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Last updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Image
ug: سۈرەت

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: ,
ug: ،

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: Find and manage content.
ug: مەزمۇن ئىزدەش ۋە باشقۇرۇش
