Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha23) - en to hr translation catalogue (31 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Priority
hr: Prioritet

en: Action
hr: Akcija

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Required
hr: Nužno

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: High
hr: Visoka

en: Low
hr: Niska

en: Notes
hr: Bilješke

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Medium
hr: Srednji

en: Desc
hr: Silazno

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Error message
hr: Poruka greške

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Find and manage content.
hr: Pretraga i upravljanje sadržajem

en: Asc
hr: Uzlazno
